Preloader
 

Seyfettin Çolak Kimdir?

Anasayfa / Seyfettin Çolak Kimdir?

İş hayatım henüz öğrencisi olduğum Süleyman Demirel Üniversitesinde başladı. MYO’nun son senesinde dönemin başarılı üç öğrencisine verilen bilgisayar laboratuvarı bilgi işlem sorumluluğu pozisyonunda çalıştım. Bu süreç boyunca laboratuvarda bulunun tüm teknolojik aletlerin düzgün ve senkronize şekilde çalışmasını sağladım.

Üniversite bitiminde otuz iş günü zorunlu stajımı Türk Telekom Genel Müdürlüğü IT departmanı bünyesinde gerçekleştirdikten sonra Türk Telekom Genel Müdürlüğünde teknik destek sorumlusu olarak ilk resmi iş hayatıma başlamış oldum. Son kullanıcılara destek vermek ve teknolojik olarak yaşadıkları sorunları çözmenin yanı sıra Türk Telekom Akatlar Genel Müdürlüğünde bulunan teknolojik cihazların düzgün çalışmasını ve onarımını sağladım.

Türk Telekomdan ayrıldıktan sonra bir yıldan fazla süre Vira Akademi bünyesinde Sosyal Medya, Bilgi İşlem ve E-Ticaret görevini yürüttüm. Şubenin kapanmasından sonra Atasoy Teknoloji A.Ş bünyesinde E-ticaret ve Sosyal Medya Uzmanı olarak 1,5 sene göre aldım ve Temmuz 2018’de bu görevden ayrıldım. An itibari ile düzenli bir iş arayışındayım.

Sürekli gelişime açık ve öğrenmeye istekli biri olduğum için işten geri kalan zamanlarda kendimi geliştirmeye devam ettim. İş hayatımda da “Yaptığım onlara ise öğrendiğim bana” felsefesi ile alanım dışı olsa da merak ettiğim her konuda görev aldım. Bu bende liseden hatta ilk bilgisayarımın anakartını yaktığım ilkokul yıllarımdan kalan bir özellik. Başlarda vBulletin ile başlayarak zamanla wordpress ve açık kaynak tüm sistemlerde kendimi geliştirmeye çalıştım. Hâlâ daha devam ediyorum. Akabinde gelişen teknoloji ve güncellenen kodlama dillerini takip etmekten geri kalmadım.

Şuan ücretsiz olarak başta wordpress, opencart ve prestashop olmak üzere tüm alt yapıları ve ücretli olarak t-soft ve ticimax  başta olmak üzere tüm e-ticaret alt yapılarını ileri düzey yönetebilmekte, kurulumu ve düzenlemesini sağlayabilmekteyim. Yanı sıra tüm pazar yerleri üyelik süreçlerini, mağaza açılım işlemlerini, ürün ekleme ve kargolama süreçlerini  ve sonrasını, kısaca tüm pazar yerlerinde sıfırdan satışa hazır mağaza oluşturmasını  ve satış işlemlerini gerçekleştirebilmekteyim.

Freelancer olarak ufak bir html mail tasarımından kapsamlı bir psd to html&css ve sonrasında dinamiklik kazandırmaya, açık kaynak ya da lisanslı tüm sistemlerin kurulumunu yapmaya ve desteğini yermeye, arama motorları optimizasyonu çalışmaları yürütmeye devam ediyorum. Akabinde dijital reklam çalışmaları da yürütmekteyim.